Get Adobe Flash player

Ohlédnutí za 1. pololetím - 1. třída

p1160768 resizeZ malých a vystrašených prvňáčků, kteří v září zasedli do lavic, se během 1. pololetí stali šikovní, pracovití a zvídaví školáci. Učením nás samozřejmě stále provázejí známé pohádky a hry. „Boudo, budko“ jsme zvládli pěkně v rolích nacvičit a předvést starším spolužáků. Tu „O veliké řepě“ si samostatně porovnali, nalepili i vybarvili.
(fotogalerie zde)

Čtení a psaní nám jde také pěkně od ruky. S každým novým písmenkem nás seznámí zajímavý příběh či pohádka. Snažíme se do učení zapojit všechny naše smysly a tak si některé hlásky i „ochutnáme“ – A jako ananas, I jako indián, O jako okurka, M jako med… nebo vymodelujeme či postavíme ze svého těla.
(fotogalerie zde)

No a matematika – ta je baví nejvíce! Sice nám ještě někdy pomáhají prsty, ale příklady do 10 už zvládneme.
(fotogalerie zde)

Odměnou za velké snažení bylo pro všechny prvňáčky jejich první školní vysvědčení. Sice na něm chyběla veliká jednička – jak si posteskl Honzík Kališ. Ale slovní hodnocení, která se u nás ve škole rozdávají, byla opravdu krásná.
(fotogalerie zde)

Mgr. Pavlína Cermanová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.