Ohlédnutí za 1. pololetím - 1. třída

p1160768 resizeZ malých a vystrašených prvňáčků, kteří v září zasedli do lavic, se během 1. pololetí stali šikovní, pracovití a zvídaví školáci. Učením nás samozřejmě stále provázejí známé pohádky a hry. „Boudo, budko“ jsme zvládli pěkně v rolích nacvičit a předvést starším spolužáků. Tu „O veliké řepě“ si samostatně porovnali, nalepili i vybarvili.

Čtení a psaní nám jde také pěkně od ruky. S každým novým písmenkem nás seznámí zajímavý příběh či pohádka. Snažíme se do učení zapojit všechny naše smysly a tak si některé hlásky i „ochutnáme“ – A jako ananas, I jako indián, O jako okurka, M jako med… nebo vymodelujeme či postavíme ze svého těla.

No a matematika – ta je baví nejvíce! Sice nám ještě někdy pomáhají prsty, ale příklady do 10 už zvládneme.

Odměnou za velké snažení bylo pro všechny prvňáčky jejich první školní vysvědčení. Sice na něm chyběla veliká jednička – jak si posteskl Honzík Kališ. Ale slovní hodnocení, která se u nás ve škole rozdávají, byla opravdu krásná.

Mgr. Pavlína Cermanová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.