Elektrický Emil

elektricky emil resizeV úterý 24. února jsme se my, tedy žáci čtvrté a páté třídy, vydali do kulturního střediska UFFO na divadelní představení. Humorně vyprávěný příběh skutečného Emila Kolbena nás výborně pobavil i poučil. Páťáci budou brzy v přírodovědě probírat technický pokrok a využití energie, a tak bylo skvělé seznámit se nejen s hlavním hrdinou, ale i s panem Křižíkem, Škodou, Fordem, Edisonem, Teslou a dalšími. Po skončení představení pátá třída ještě pokračovala krátkou návštěvou výstavy Nové technologie ve Staré radnici, kterou pořádala naše škola.

Mgr. Jana Podlipná