Get Adobe Flash player

Kulturní exkurze - II. stupeň

dscn8703 resizeKrálovohradeckoklicperovský den ...

V úterý 10. března jsem v časných ranních hodinách s některými žáky 2. stupně a kolegyní Jitkou Fendrychovou nastoupila do rychlíku „Krakonoš“, který nás odvezl do Hradce Králové.

V tomto krajském městě se totiž nacházel cíl (spíše vlastně cíle) naší kulturně-poznávací exkurze.

Během dopoledne jsme zahájili prohlídku vybrané části města, seznámili jsme se s jeho zajímavostmi, jak z oblasti architektury, historie, kultury, tak třeba i oblasti sportu, fauny či flóry… a neplánovaně si též užili žákovského kulturního vystoupení v Jiráskových sadech (Báro, Týno a Nelo, děkujeme!).

Základním bodem našeho úterního programu byla návštěva Klicperova divadla a zhlédnutí divadelní hry „Romeo a Julie“, shakespearovské tragédie ve volné úpravě Davida Drábka.

Představení sklidilo u všech velmi pozitivní ohlas, pobavilo i přimělo nás k zamyšlení se nad závažnými tématy. Doba se mění, ale problémy v otázce lidských vztahů, tolerance, vzájemného soužití zůstávají!

Po obědě jsme dokončili vzdělávací procházku městem a vydali se směrem k hlavnímu nádraží.

Nezbývalo nic jiného, než si najít „Rozkoš“, rychlík, který nás dopravil zase zpátky až do Trutnova.

Celá akce se nadmíru zdařila, nabyti novými poznatky a zážitky jsme se v prosluněných odpoledních hodinách rozešli do svých domovů.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.