Kulturní exkurze - II. stupeň

dscn8703 resizeKrálovohradeckoklicperovský den ...

V úterý 10. března jsem v časných ranních hodinách s některými žáky 2. stupně a kolegyní Jitkou Fendrychovou nastoupila do rychlíku „Krakonoš“, který nás odvezl do Hradce Králové.

V tomto krajském městě se totiž nacházel cíl (spíše vlastně cíle) naší kulturně-poznávací exkurze.

Během dopoledne jsme zahájili prohlídku vybrané části města, seznámili jsme se s jeho zajímavostmi, jak z oblasti architektury, historie, kultury, tak třeba i oblasti sportu, fauny či flóry… a neplánovaně si též užili žákovského kulturního vystoupení v Jiráskových sadech (Báro, Týno a Nelo, děkujeme!).

Základním bodem našeho úterního programu byla návštěva Klicperova divadla a zhlédnutí divadelní hry „Romeo a Julie“, shakespearovské tragédie ve volné úpravě Davida Drábka.

Představení sklidilo u všech velmi pozitivní ohlas, pobavilo i přimělo nás k zamyšlení se nad závažnými tématy. Doba se mění, ale problémy v otázce lidských vztahů, tolerance, vzájemného soužití zůstávají!

Po obědě jsme dokončili vzdělávací procházku městem a vydali se směrem k hlavnímu nádraží.

Nezbývalo nic jiného, než si najít „Rozkoš“, rychlík, který nás dopravil zase zpátky až do Trutnova.

Celá akce se nadmíru zdařila, nabyti novými poznatky a zážitky jsme se v prosluněných odpoledních hodinách rozešli do svých domovů.

Mgr. Kateřina Javůrková

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.