Get Adobe Flash player

Den lidských práv

dscn6434 resize10. prosince jsme navázali na listopadovou akci v naší škole – projekt „Příběhy bezpráví“.

Z podnětu pana Aleše Boudy (účastníka akce) jsme se připojili k celosvětovým oslavám Dne lidských práv, který se slaví každoročně na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. V tento den (10. 12.) se po celém světě konají akce na podporu lidských práv.

S některými žáky 8. a 9. ročníku jsem se vydala na voletinský hřbitov ke hrobu pana Jaroslava Zörklera zapálit svíčku a položit bílé karafiáty… Dozvěděli jsme se o něm během besedy v listopadu, že se stal jednou z obětí komunistické poválečné perzekuce.

50. léta patří k temným místům naší historie, lidská práva byla často znevážena a nemělo by se zapomínat, že svoboda nemusí být zcela samozřejmou součástí života každého z nás.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková           

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.