Get Adobe Flash player

Drak, Oskar a růžová paní…

dscn6624 resizeV čase adventním (17. 12.) jsem zorganizovala pro osmou třídu a jejich třídní učitelku Petru Endrychovou kulturní dopoledne.

Hned ráno jsme nejprve navštívili trutnovskou Galerii Draka, kterou nás velmi poutavě provedl pan Otto Štemberka. Žáci se zaujetím okusili něco z dračích legend, pověstí a zajímavostí, zajímali se o vystavené exponáty.

Z galerie jsme se odebrali do společenského centra UFFO. Čekalo nás zde úspěšné divadelní představení Klicperova divadla z Hradce Králové „Oskar a růžová paní“. Vypráví o smrtelně nemocném devítiletém chlapci, o hlubokém přátelství chlapce s ošetřovatelkou, o jeho posledních dnech života, během kterých oba spolu vedou nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti, víře.

Tento smutný příběh na naše emoce působil ještě o to silněji, protože se právě nacházíme v čase vánočním…

A po zajímavě nabytém dopoledni jsme se vraceli do reality školního vyučování, i když i ta už byla výrazně nasáklá chutí a vůní Vánoc a dárků.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková                                                                                   

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.