Get Adobe Flash player

Kulturně – dějepisné dopoledne – 8. ročník

dscn7377 resizeVe středu 14. 1. jsem společně s osmou třídou navštívila divadelní představení ve společenském centru UFFO v Trutnově. Zhlédli jsme velmi úspěšný tvůrčí počin královéhradeckého Divadla Drak „Poslední trik Georgese Méliese“.

Pojednává o pozoruhodném životním příběhu a díle průkopníka kinematografie G. Méliesovi, zavádí nás do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie.

Příběh nás zaujal nejen svou jímavostí, ale hodně též trikovou náročností a schopnostmi jednotlivých představitelů během celého dění.

Poté jsem se s žáky osmého ročníku v rámci výuky dějepisu vydala na poznávací vycházku. Více jsme poznávali historicky významné objekty v centru našeho města. Zdůraznili jsme si zejména období barokní a následující, neboť v něm se při našem studiu historie nacházíme a budeme nacházet…

Symbolicky jsme se tedy rozloučili u sochy Josefa II. na Krakonošově náměstí a pro příště si slíbili návštěvu naučné stezky, vážící se k událostem války prusko-rakouské.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková            

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.