Exkurze žáků 8., 9. ročníku - profesní orientace

dscn7556 resizePočátkem února (4. 2.) proběhla další z exkurzí věnovaná v letošním školním roce profesní orientaci žáků 8. a 9. ročníku.

Tentokrát jsem s našimi osmáky i deváťáky a kolegyní Danou Maršíkovou v rámci předmětu Volba povolání zavítala na Českou lesnickou akademii v Trutnově – střední školu a vyšší odbornou školu. Tuto školu již několik našich žáků úspěšně absolvovalo (obory maturitní i učební) a je v zájmovém spektru i některých dalších.

Se zájmem jsme si prohlédli prostory školní budovy, seznámili se s její historií i tradicemi lesnických oborů. Poté následovala přednáška a beseda se žáky týkající se nabízených studijních i učebních oborů pro příští školní rok.

Podrobněji jsme se dozvěděli o učebním oboru Lesní mechanizátor, jehož výuka probíhá ve Svobodě nad Úpou, také o moderních harvestorových technologiích aj.

Pod dohledem sv. Huberta po celou dobu všichni pozorně naslouchali srozumitelnému výkladu Bc. Ing. Ivany Nývltové Matějkové, děkujeme za milé přijetí.

A sluší se rozloučit se pozdravem „Lesu zdar“!

Ze žákovských postřehů:

Škola se mi líbila, měli v ní pěkné vitríny se zvířaty. Paní učitelka nás se školou pěkně seznamovala a něco nového jsme se i dozvěděli. Myslím si, že by se mi na této škole líbilo.
(Věra Vítková)

Včerejší exkurze na lesnickou akademii se mi líbila. Načerpal jsem nové informace, nejvíce co mě zaujalo, byl nový stroj na kácení stromů Harvestor. Dříve jsem tuto školu jako volbu zvažoval, ale nyní mám již vybranou jinou.
(Tomáš Houštěk)

Exkurze se mi líbila. Na lesnické škole měli pěknou výzdobu budovy. Myslím, že kdyby mě zajímala příroda a zvířata, tak bych tam studoval a bavilo mě to.
(Jan Velc)

Včerejší exkurze se mi líbila. Měli pěkně vyzdobenou chodbu a nádhernou výstavu našich dravců a hmyzu. Dozvěděl jsem se, jak to tam probíhá. Hodně mě to zaujalo, proto bych tu školu chtěl zkusit.
(Dominik Hospodka)

Mgr. Kateřina Javůrková