Get Adobe Flash player

Vánoční ZOO

Královédvorská ZOO přichystala i letos pro školáky a předškoláky oblíbenou vánoční akci. Děti, které ustrojí stromeček v areálu, si mohou zdarma prohlédnout slavnostně vyzdobenou zoologickou zahradu.

Vyrobili jsme krásné ozdoby z přírodnin a vypravili se do Dvora Králové. Paní, která nás přivítala, nám prozradila, že tu mají díky dětem nejvypasenější kosy a sýkorky. Také veverky si rády smlsnou na semínkách, oříšcích a sušeném ovoci, které malí výtvarníci použili  k ozdobení stromků.

Do kterých pavilonů se za odměnu nejdříve podívat? Nabízelo se hned několik lákavých možností. Dozvěděli jsme se, že malému orangutanovi je jen pár týdnů a okapi, pralesní žirafa, má také mládě. Neodolali jsme ani šelmám, slonům a ptačímu světu. Obdivovali jsme cizokrajné ryby, želvy, hady i krokodýly. Možná jsme objevili i chameleona, kterého naše škola nedávno adoptovala.

Mgr. Martina Glazarová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.