Vánoční ZOO

Královédvorská ZOO přichystala i letos pro školáky a předškoláky oblíbenou vánoční akci. Děti, které ustrojí stromeček v areálu, si mohou zdarma prohlédnout slavnostně vyzdobenou zoologickou zahradu.

Vyrobili jsme krásné ozdoby z přírodnin a vypravili se do Dvora Králové. Paní, která nás přivítala, nám prozradila, že tu mají díky dětem nejvypasenější kosy a sýkorky. Také veverky si rády smlsnou na semínkách, oříšcích a sušeném ovoci, které malí výtvarníci použili  k ozdobení stromků.

Do kterých pavilonů se za odměnu nejdříve podívat? Nabízelo se hned několik lákavých možností. Dozvěděli jsme se, že malému orangutanovi je jen pár týdnů a okapi, pralesní žirafa, má také mládě. Neodolali jsme ani šelmám, slonům a ptačímu světu. Obdivovali jsme cizokrajné ryby, želvy, hady i krokodýly. Možná jsme objevili i chameleona, kterého naše škola nedávno adoptovala.

Mgr. Martina Glazarová