Get Adobe Flash player

Jak lidé dříve bydleli - 3. třída

cimg6217  resizeV etapě prvouky nazvané „Jak dříve lidé bydleli“ se žáci třetí třídy dozvěděli celou řadu zajímavých informací o tom, jak, kde a proč v minulosti vznikala lidská obydlí. Putovali jsme od pravěkých převisů a jednoduchých primitivních staveb přes hradiště, hrady, zámky či příbytky chudých lidí až ke stavbám z cihel…

Nejen při hlavním vyučování, ale i v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností se děti věnovaly tématu.

Nejprve vytvořily stavby z „kůlů, kostí a opracovaných kůží velkých ulovených zvířat“.

Poté se všichni společně pustili do výroby hradiště z keramické hlíny a dalších přírodních materiálů. V hradišti nechybělo silné opevnění, kostelík, panské sídlo, dílny řemeslníků, zásobárny či domy pro obyvatele.

Době králů a jejich sídel věnovali třeťáci nejvíce času. Nejdříve malovali rodové erby. Z odpadových materiálů zhotovili rytíře. Velká papírová krabice se stala základem pro model hradu. Lepení, stříhání, řezání, barvení. Hodiny práce…. Myslím, že hrad s mohutnými hradbami se střílnami, věžemi, padacím mostem i hradní bránou, se žákům pod vedením kolegyně Dany Maršíkové opravdu povedl.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.