Get Adobe Flash player

Jak se lidé dříve oblékali - 3. třída

cimg6755 resizeV březnové čtrnáctidenní etapě prvouky, nazvané Jak se dříve lidé oblékali, jsme si povídali o tom, jakým způsobem se člověk naučil zpracovávat přírodní materiály a využívat je ke vzniku látek na oděvy. Učili jsme se o lnu, bavlně, vlně, hedvábí. Poznali jsme, k čemu sloužil kolovrat i tkalcovský stav. Viděli jsme i krátký film Jak krtek ke kalhotkám přišel. Etapa nebyla právě jednoduchá, protože řadu informací jsme slyšeli poprvé v životě. Víte třeba, co je trdlice, vochlovačka, brdo, rouno či morušovník bílý? My už to víme. A taky víme, že i tkaní je pěkná dřina. V dílně jsme si vyrobili malý dřevěný stav a pokoušeli se proplétat útkem napnutou osnovu. Jemné šátky a kokony bource morušového jsme si prohlíželi a „osahávali“ při povídání o hedvábí…

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.