Get Adobe Flash player

Kulturní dopoledne - 3. třída

cimg6780 resizeNávštěva knihovny, výstavy Listy mám, strom nejsem a Radostné Velikonoce! – to vše jsme zvládli během dopoledne v úterý 31. března.

Hned ráno nás přivítaly milé paní knihovnice v Městské knihovně v Trutnově. Vyslechli jsme si nejen povídání o chodu dětského oddělení, ale i o světových pohádkách a jejich nejznámějších autorech. Čas zbyl na prohlížení knížek i časopisů, a to se nám velmi líbilo.

Dalším místem, kam jsme zavítali, bylo Muzeum Podkrkonoší. Výstavou nazvanou Radostné Velikonoce! nás provedla paní průvodkyně - během výkladu jsme se dozvěděli řadu zajímavostí o Velikonocích jakožto nejvýznamnějším křesťanském svátku, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Prohlédli jsme si též kraslice z dílny paní Miloslavy Pechalové z Trutnova a řadu dalších velikonočních symbolů.

Na závěr dopoledne nás čekala krásná výstava dětských ilustrací Listy mám, strom nejsem. Autory prací jsou žáci výtvarného oboru trutnovské základní umělecké školy.

Dnes jsme si dopřáli nejen kulturní zážitky, ale užili jsme i spoustu legrace. Nečekaně totiž začalo silně chumelit a během dopoledne napadlo skoro deset centimetrů sněhu. To byla cesta!

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.