Get Adobe Flash player

TE CONNECTIVITY – exkurze k profesní orientaci

dscn8974 resizeVe středu 1. 4. jsem s žáky devátého ročníku a kolegyní Jitkou Fendrychovou podnikla další z exkurzí věnovaných profesní orientaci.

V rámci předmětu Volba povolání jsme navštívili Tyco Electronics EC Trutnov s.r.o. Je součástí americké společnosti TE Connectivity Ltd. TE v Trutnově vyrábí komunikační, síťová relé, speciální konektory a odpory, teplem smrštitelné ochranné a identifikační prvky pro automobilový, letecký, elektrotechnický a zdravotnický průmysl a prvky pro solární elektrárny. Dále je interním dodavatelem automatizovaných linek pro jiné závody TE Connectivity.

Tentokrát jsme si prohlédli výrobu v Poříčí, kde převažují plastikářské technologie. Nosným programem jsou teplem smrštitelné profily, ochranné a identifikační prvky pro kabely a kabelové systémy a kabely pro solární elektrárny. Dozvěděli jsme se řadu nových a zajímavých informací o závodě, celé společnosti, o různých pracovních pozicích i profesních požadavcích aj.

A co důležitého by bylo dobré si z výkladu zapamatovat…?! Nejdůležitější je chuť něco dělat a něco nového se učit, být spolehlivý a vytrvalý a rozhodně se hodí dobrá znalost angličtiny.

Děkujeme panu Janu Hylskému za odborný a srozumitelný výklad a Kateřině Sedlákové za ochotu a vstřícnost při zprostředkování exkurze.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.