Get Adobe Flash player

Den Země v ZOO - 5 . třída, 2. stupeň

dscn9034 resizeŽijeme na planetě Zemi, která si zaslouží, abychom o ni pečovali. A proto když nám do školy zatelefonovali ze ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, zdali jim nechceme pomoci se zkrášlováním cest a okolí, neváhali jsme ani minutu. V úterý 8. dubna jsme se tam autobusem vydali. Cesta nám rychle utekla a za branami ZOO už na nás čekala paní s různým nářadím. Hned jsme se pustili do práce. Někdo vozil kolečka, jiný zase upravoval motykou cesty, další zametali apod., zkrátka práce bylo dost, ale nám to vůbec nevadilo. Každý dělal, jak nejlépe to uměl. Když jsme měli vše hotové, rozdělili jsme se na dvě skupinky a procházeli jsme se po ZOO při komentované prohlídce. Potom už následoval volný program – někdo se šel projít po různých pavilonech, jiný dal zase přednost lanovému hradu nebo houpačkám apod. Celý den jsme si krásně užili a domů jsme odjížděli s dobrými pocity, že jsme mohli pomoci. Další den na nás ve škole ještě čekala odměna – volná vstupenka do ZOO.

(fotogalerie zde)

Mgr. Dana Vondráčková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.