Get Adobe Flash player

Vlastivědná exkurze po Trutnovu - 4. třída

s6301156 resizeČtvrťáci se čtrnáct dní učili ve vlastivědě o svém nejbližším okolí. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z historie Úpice a Trutnova a na celodenní vycházce si vše pořádně prohlédli. V muzeu nám řekli, co je pravdivé v pověsti o Trutovi a co je naopak jen pověst a báje. Novinkou pro všechny bylo zjištění, že drak v trutnovském znaku je asi vzpomínkou na dobu, kdy město patřilo Lucemburkům. Osekaný kmen v úpickém znaku je zase připomínkou toho, že Úpici vlastnili páni z Dubé, kteří měli "ostrve" ve svém erbu. Draka jsme v Trutnově potkali v několika podobách, nejroztomilejší je asi ten v "dračí uličce".

(fotogalerie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.