Vlastivědná exkurze po Trutnovu - 4. třída

s6301156 resizeČtvrťáci se čtrnáct dní učili ve vlastivědě o svém nejbližším okolí. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z historie Úpice a Trutnova a na celodenní vycházce si vše pořádně prohlédli. V muzeu nám řekli, co je pravdivé v pověsti o Trutovi a co je naopak jen pověst a báje. Novinkou pro všechny bylo zjištění, že drak v trutnovském znaku je asi vzpomínkou na dobu, kdy město patřilo Lucemburkům. Osekaný kmen v úpickém znaku je zase připomínkou toho, že Úpici vlastnili páni z Dubé, kteří měli "ostrve" ve svém erbu. Draka jsme v Trutnově potkali v několika podobách, nejroztomilejší je asi ten v "dračí uličce".

Mgr. Květa Hetflejšová