Get Adobe Flash player

Vlastivědná exkurze po Trutnovu - 4. třída

s6301156 resizeČtvrťáci se čtrnáct dní učili ve vlastivědě o svém nejbližším okolí. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z historie Úpice a Trutnova a na celodenní vycházce si vše pořádně prohlédli. V muzeu nám řekli, co je pravdivé v pověsti o Trutovi a co je naopak jen pověst a báje. Novinkou pro všechny bylo zjištění, že drak v trutnovském znaku je asi vzpomínkou na dobu, kdy město patřilo Lucemburkům. Osekaný kmen v úpickém znaku je zase připomínkou toho, že Úpici vlastnili páni z Dubé, kteří měli "ostrve" ve svém erbu. Draka jsme v Trutnově potkali v několika podobách, nejroztomilejší je asi ten v "dračí uličce".

(fotogalerie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.