Get Adobe Flash player

Chování člověka za mimořádných situací - II. stupeň

dscn9565 resizeVe čtvrtek 7. 5. zažili žáci druhého stupně neobvyklý den. Vydali se do přírody, kde plnili připravené úkoly týkající se zásad první pomoci. Každá skupina obdržela pracovní listy s řešením nebezpečných situací. Kromě toho navštívili Hasičský záchranný sbor v Trutnově – Poříčí. Provázel nás jeden z hasičů a představil nám veškerou techniku a vybavení nezbytné pro práci záchranáře. Program byl zajímavý a žáci byli s prohlídkou i přednáškou u hasičů velmi spokojeni.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie I. zde)

Mgr. Iva Šedivá

Postřehy žáků:

Dne 7. 5. jsme byli na návštěvě u hasičů. Tam nám předvedli jejich hasičská auta a vybavení,  které bylo pečlivě uloženo. Jejich přednáška se mi líbila, byla moc zajímavá. Například mě zaujala ukázka použití nůžek a kleští, kterými vyprošťují uvízlé lidi z auta po autonehodě. Celý den se mi moc líbil, protože jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, které můžeme použít v praktickém životě.

Dne 7. 5. jsme navštívili hasičskou stanici v Poříčí. Vzali si nás na starosti dva hasiči. Řekli nám informace o své práci a vše o věcech, které k ní potřebují. Nakonec nás čekala ukázka práce s hydraulickými nůžkami. Den byl moc povedený, také počasí nám vyšlo. J 

Dne 7. 5. jsme se vydali plnit praktické úkoly, týkající se zdravovědy a chování člověka za mimořádných situací do blízkého okolí naší školy. Součástí této akce byla návštěva profesionálních hasičů v Trutnově Poříčí. Ti nám ukázali, jaké je to těžké zaměstnání, jaké obleky a nástroje se během různých zásahů používají. Celý den se skvěle vydařil, počasí nám přálo a já jsem zase moudřejší o několik poznatků během krizových situací.

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.