Get Adobe Flash player

Všestary, Hájemství, Les Království

cimg7587 resizeBěhem vzdělávací exkurze v úterý 12. května čekal žáky 2. až 6. ročníku i jejich vyučující zajímavý a pestrý program.

Nejprve jsme navštívili Archeopark Všestary, kde jsme se teoreticky i prakticky více seznamovali s dobou pravěku. Žáci měli možnost dozvědět se řadu informací, prohlédnout si a osahat množství dobových exponátů i vyzkoušet si různé činnosti, které pravěcí lidé v každodenním životě vykonávali, ať byli lovci, sběrači či zemědělci. Děkujeme všem pracovníkům archeoparku, kteří se nám věnovali, za jejich odborný a vstřícný přístup.

Po několika interaktivních hodinách strávených ve Všestarech u Hradce Králové jsme opět nasedli do autobusu a vydali se směrem Hájemství u Nemojova a přehrada Les Království (Těšnov u Bílé Třemešné) – od historie k přírodně-technickým zajímavostem.

Ti nejstarší měli možnost nahlédnout dokonce do útrob jedné z nejkrásnějších a nejpohádkovějších přehradních nádrží (nejen v evropském měřítku), která je národní kulturní památkou. Rozšířili jsme si povědomí o historii přehrady, technických parametrech, stavebním provedení.

S velkou chutí jsme všichni vstoupili (a uposlechli pokynu „Vstupte bez klepání“) do areálu environmentální výchovy s dětským hřištěm, arboretem obsahujícím 22 stromů Keltského stromového kalendáře a naučnou stezkou – vybudováno Lesy České republiky, s. p. Poté, co jsme zjistili, zdali jsme třeba borovice, modřín, jasan, javor nebo cypřiš aj., jsme pokračovali po trase naučné stezky, která nás dovedla zpět k přehradě Les Království, odkud jsme se naším autobusem přepravili do Trutnova.

Celá akce se nadmíru vydařila, žáci i vyučující byli velice spokojeni, obohaceni o nové zážitky a vědomosti, počasí přímo výletní!

(zde fotogalerie Archeopark Všestary - I.)
(zde fotogalerie Archeopark Všestary - II.)
(zde fotogalerie Archeopark Všestary - III.)
(zde fotogalerie Hájemství, přehrada Les Království)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.