Živé motýlí zahrádky

img 1793 resizeV naší škole nyní probíhá neobvyklý experiment. Pro žáky jsme zakoupili živé motýlí zahrádky. Až z Anglie nám poslali kelímky s malými housenkami. Na vlastní oči děti můžou sledovat pohyb a růst housenek, které se během několika dnů přetransformují do kukel a nakonec se přemění v překrásně barevné motýly. Po vylíhnutí motýlů je děti budou moci několik dnů krmit, pozorovat a nakonec je vypustí do přírody.
Dokážete si představit lepší způsob jak žákům nabídnout možnost prozkoumat jednu z nejúžasnějších proměn přírody, než tím že ji sami uvidí na vlastní oči?

Mgr. Stanislava Tejchmanová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.