Přírodopisná exkurze – 7. třída

p1050865 resizeV pátek 29. května se žáci 6. a 7. třídy vypravili do Horního Maršova. Cílem bylo ekocentrum Dotek (Dům OBNOVY, TRADICE, EKOLOGIE A KULTURY). Vytvořili 2 skupiny – 6. třída šla na „Cestu dřeva“ a 7. třída na „Cestu do lesa“.

Ke každé cestě žáci dostali tištěného průvodce s informacemi a mapou s vyznačenými zastávkami na zajímavých místech, dále tzv. badatelský list s otázkami, úkoly a náměty ke zkoumání terénu a cestovní sadu pomůcek (na zapůjčení), bez nichž by některé úkoly nešly vyřešit. Mohli tak objevit, čím jsou lesy důležité, jak se liší jejich různé typy, čím jsou v Krkonoších ohroženy i jak jim lze pomoci. Pod lupou pozorovali drobný hmyz, poznávali druhy stromů, počítali věk starého buku, vyzkoušeli si frotáž kůry různých druhů stromů apod.

Exkurze byla velmi zajímavá a poučná a žákům se plnění různorodých úkolů v přírodě moc líbilo.

Mgr. Dana Vondráčková

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.