Get Adobe Flash player

Duhová Afrika

Dne 26. března navštívili žáci 6. a 7. třídy trutnovské kino Vesmír, kde se zúčastnili cestopisného pořadu "Duhová Afrika". V duhové Africe žije duhový národ, vyvěšuje se duhová státní vlajka, u duhového vodopádu pobíhají duhové ještěrky, diamanty mají duhový lesk a letní bouřkovou oblohu zdobí - co jiného než duha. Ve své nejnovější diashow se Kateřina a Miloš Motani podělili s dětmi o své bohaté zážitky a poznatky z cesty napříč jižní Afrikou. V jejich pásmu se kromě nádherných fotografií objevily i krátké videosekvence. Podkreslující podmanivá etnická hudba a procítěný komentář vtáhl každého diváka do dění, jako by byl i on sám na cestě. Z nebezpečného Johannesburgu vedla jejich cesta do Blyde River Canyonu a Krügerova parku, Kapského města a krajiny směrem k mysu Dobré naděje, kolem západního pobřeží až do pouště Kalahari. Na konci pořadu se měly všechny děti možnost zapojit do vědomostního kvízu o krásné ceny. V hodinách výtvarné výchovy jsme na tento pořad navázali a téma Afrika dále zpracovali. Naši školu nyní zdobí krásná nástěnka.

Mgr. Jana Matějková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.