Duhová Afrika

Dne 26. března navštívili žáci 6. a 7. třídy trutnovské kino Vesmír, kde se zúčastnili cestopisného pořadu "Duhová Afrika". V duhové Africe žije duhový národ, vyvěšuje se duhová státní vlajka, u duhového vodopádu pobíhají duhové ještěrky, diamanty mají duhový lesk a letní bouřkovou oblohu zdobí - co jiného než duha. Ve své nejnovější diashow se Kateřina a Miloš Motani podělili s dětmi o své bohaté zážitky a poznatky z cesty napříč jižní Afrikou. V jejich pásmu se kromě nádherných fotografií objevily i krátké videosekvence. Podkreslující podmanivá etnická hudba a procítěný komentář vtáhl každého diváka do dění, jako by byl i on sám na cestě. Z nebezpečného Johannesburgu vedla jejich cesta do Blyde River Canyonu a Krügerova parku, Kapského města a krajiny směrem k mysu Dobré naděje, kolem západního pobřeží až do pouště Kalahari. Na konci pořadu se měly všechny děti možnost zapojit do vědomostního kvízu o krásné ceny. V hodinách výtvarné výchovy jsme na tento pořad navázali a téma Afrika dále zpracovali. Naši školu nyní zdobí krásná nástěnka.

Mgr. Jana Matějková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.