Get Adobe Flash player

Duhová Afrika

Dne 26. března navštívili žáci 6. a 7. třídy trutnovské kino Vesmír, kde se zúčastnili cestopisného pořadu "Duhová Afrika". V duhové Africe žije duhový národ, vyvěšuje se duhová státní vlajka, u duhového vodopádu pobíhají duhové ještěrky, diamanty mají duhový lesk a letní bouřkovou oblohu zdobí - co jiného než duha. Ve své nejnovější diashow se Kateřina a Miloš Motani podělili s dětmi o své bohaté zážitky a poznatky z cesty napříč jižní Afrikou. V jejich pásmu se kromě nádherných fotografií objevily i krátké videosekvence. Podkreslující podmanivá etnická hudba a procítěný komentář vtáhl každého diváka do dění, jako by byl i on sám na cestě. Z nebezpečného Johannesburgu vedla jejich cesta do Blyde River Canyonu a Krügerova parku, Kapského města a krajiny směrem k mysu Dobré naděje, kolem západního pobřeží až do pouště Kalahari. Na konci pořadu se měly všechny děti možnost zapojit do vědomostního kvízu o krásné ceny. V hodinách výtvarné výchovy jsme na tento pořad navázali a téma Afrika dále zpracovali. Naši školu nyní zdobí krásná nástěnka.

Mgr. Jana Matějková

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.