Get Adobe Flash player

Historie a současnost Prahy - 5. a 6. třída

sam 0039 resizeBylo 5. června a někteří žáci páté, šesté třídy, ale i jeden čtvrťák, vyjeli na exkurzy po Praze. Měli příležitost pozorovat běžný život v Praze, zároveň sledovali stopy historie v našem hlavním městě.

Hned po příjezdu na Černý most se dobře zapsalo do pamětí dětí metro. Pak jsme šli na Staroměstské náměstí. Právě odbíjela desátá hodina, takže jsme viděli orloj v chodu. Prokličkovali jsme uličkami až na Karlův most, pokračovali jsme tramvají k lanovce na Petřín. Většina z nás se pak rozhlížela po Praze z výšky rozhledny. Někteří ještě navštívili zrcadlové bludiště, kde se dobře pobavili. Byl opravdu horký, slunečný den, proto jsme se na chvilku zastavili v McDonald's na Malé Straně. Na konec jsme vyjeli k Pražskému hradu. Děti byly ohromeny vstupním portálem chrámu sv. Víta i velikostí Vladislavského sálu. Ve Starém královském paláci jsme obdivovali kopie korunovačních klenot. Proběhli jsme též Zlatou uličkou a schladili se ve věži Daliborka.

Myslím, že v paměti dětí též zůstanou davy cizojazyčně mluvících lidí, velký ruch, ale i místní žebráci. To vše patří k současné Praze.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Podlipná

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.