Historie a současnost Prahy - 5. a 6. třída

sam 0039 resizeBylo 5. června a někteří žáci páté, šesté třídy, ale i jeden čtvrťák, vyjeli na exkurzy po Praze. Měli příležitost pozorovat běžný život v Praze, zároveň sledovali stopy historie v našem hlavním městě.

Hned po příjezdu na Černý most se dobře zapsalo do pamětí dětí metro. Pak jsme šli na Staroměstské náměstí. Právě odbíjela desátá hodina, takže jsme viděli orloj v chodu. Prokličkovali jsme uličkami až na Karlův most, pokračovali jsme tramvají k lanovce na Petřín. Většina z nás se pak rozhlížela po Praze z výšky rozhledny. Někteří ještě navštívili zrcadlové bludiště, kde se dobře pobavili. Byl opravdu horký, slunečný den, proto jsme se na chvilku zastavili v McDonald's na Malé Straně. Na konec jsme vyjeli k Pražskému hradu. Děti byly ohromeny vstupním portálem chrámu sv. Víta i velikostí Vladislavského sálu. Ve Starém královském paláci jsme obdivovali kopie korunovačních klenot. Proběhli jsme též Zlatou uličkou a schladili se ve věži Daliborka.

Myslím, že v paměti dětí též zůstanou davy cizojazyčně mluvících lidí, velký ruch, ale i místní žebráci. To vše patří k současné Praze.

Mgr. Jana Podlipná

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.