Get Adobe Flash player

Zájezd do Paříže a Londýna

cimg8080 resizeTrutnov - Praha - Paříž - Londýn - tam a zpět

Ukončete nástup a výstup, dveře se zavírají. Pražské metro nás veze vstříc novým zážitkům a poznáním. Cíl: Paříž, Londýn - známé evropské metropole, kde se rozhodně nebudeme nudit. Díky luxusnímu autobusu, kterému se opravdu nedalo vůbec nic vytknout, jsme úspěšně zvládli dlouhou cestu bez nudy a zlobení. A je to tu, první ráno. Sluneční paprsky dodávaly Vítěznému oblouku slavnostní atmosféru. Fotoaparáty zuřivě cvakaly a z nás se stali lovci těch nejkrásnějších záběrů. Ale opravdová vášeň zvěčnit se v hledáčku nás přepadla před Eiffelovou věží. Pak následovala Invalidovna, pařížské metro a Notre-Dame de Paris. Paříž je prostě úžasná. Spokojení a unavení jsme padli do postelí hotelu Formule 1. Ráno nás nemilosrdně vyhání zvuky budíků a jede se na ostrov vlakem z Calais pod hladinou moře. Londýn se probouzí do svátečního slunečného dne. Naše první kroky vedou před Buckinghamský palác. Máme štěstí a sledujeme výměnu stráží. Poté naše kroky vedou na Piccadilly Circus - nákupní středisko, China town a square of artists. Na Trafalgarském náměstí si dáváme delší pauzu.  Máme možnost nakouknout  do National Gallery na působivé obrazy, vyfotit se s admirálem Nelsonem či sledovat různá vystoupení pouličních umělců. A opět na nohou. Míjíme uzavřenou ulici Downing Street a Horse Guards. Letmá zastávka a několik snímků před Westminsterským palácem, Big Benem s přilehlým the Houses of Parlament. Pak už nás láká další atrakce - London Eye, Dungeon..... Poslední zastávkou okouzlujícího Londýna byl Kleopatřin obelisk. Zasloužíme si odpočinek v nedalekém hotelu. Poslední den londýnské počasí ukazuje, co umí. Je zima a zataženo, ale neprší. Takže hurá za dalšími zážitky k Tower Bridge a potom do věznice Towerské. O hlavu jsme tu nepřišli, ale žasli jsme nad překrásnými korunovačními klenoty britských monarchů.  Celá historická prohlídka byla ukončena výstřely z děl na počest oslavy královniných narozenin. Řeka Temže nás na svých kalných vlnách dovezla až ke Greenwich Park. Návštěva Námořnického muzea a nultého poledníku byly posledními zastávkami našeho vydařeného výletu. London is awesome!!! Svědčí o tom mnoho fotografií, které žáci umísťují na facebook a podílí se tak o své zážitky s těmi, kdo nemohli jet s námi. Spoustu z nás nechalo v Paříži i v Londýně svá srdce. Děkujeme všem, kteří nám umožnili nahlédnout a vzdělávat se jiným způsobem, než ze školních lavic.

Za super zájezdový team Mgr. Petra Endrychová

Odkazy na fotogalerie

(fotogalerie 1.1 zde - sředa 10. června)

(fotogalerie 2.1 zde - čtvrtek 11. června - Vítězný oblouk)
(fotogalerie 2.2
zde - čtvrtek 11. června - Eiffelova věž)
(fotogalerie 2.3
zde - čtvrtek 11. června - Invalidovna)
(fotogalerie 2.4
zde - čtvrtek 11. června - Katedrála Notre-Dame)
(fotogalerie 2.5
zde - čtvrtek 11. června - ubytování Calais)

(fotogalerie 3.1 zde - pátek 12. června - vlak z Calais)
(fotogalerie 3.2
zde
- pátek 12. června - Buckinghamský palác)
(fotogalerie 3.3
zde
- pátek 12. června - prohlídka města)
(fotogalerie 3.4
zde
- pátek 12. června - Londýnské oko)
(fotogalerie 3.5
zde - pátek 12. června - ubytování Londýn)

(fotogalerie 4.1 zde - sobota 13. června - Tower Bridge, pevnost Tower)
(fotogalerie 4.2
zde - sobota 13. června - výlet lodí po Temži)
(fotogalerie 4.3
zde - sobota 13. června - procházka městem)
(fotogalerie 4.4
zde - sobota 13. června - Greenwich)
(fotogalerie 4.5
zde - sobota 13. června - cesta domů)

(fotogalerie 5.1 zde - neděle 14. června)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.