Get Adobe Flash player

Velryba Lízinka

V letošním roce jsme často navštěvovali divadlo. Moc se nám líbily pohádky Sněhová královna i O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Tentokrát nám herci divadla Krapet z Prahy zahráli pohádku o malé velrybě. Zatoulala se k nám ze Severního moře. Protože jí chyběla mořská sůl, nevyrostla. Hledala přítele, ale ryby ji neměly rády. Pak potkala malého rybáře Tomáše. Stali se z nich kamarádi. Tomáš ji krmil polévkou a slanými buráky. A z "velrybičky" byla rázem velryba. Jenže se o ní dozvěděl i velký chamtivý rybář. Chtěl díky ní zbohatnout a málem kvůli němu zahynula. Také vědec se o velrybu zajímal. Pomohl Tomášovi Lízinku zachránit. Jak? Přece sladkostmi. Po těch se neroste, ale zmenšuje. Nevěříte? Nevěřte. Vždyť je to jen pohádka.

Mgr. Martina GlazarováPOKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU


Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.