Get Adobe Flash player

Velryba Lízinka

V letošním roce jsme často navštěvovali divadlo. Moc se nám líbily pohádky Sněhová královna i O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Tentokrát nám herci divadla Krapet z Prahy zahráli pohádku o malé velrybě. Zatoulala se k nám ze Severního moře. Protože jí chyběla mořská sůl, nevyrostla. Hledala přítele, ale ryby ji neměly rády. Pak potkala malého rybáře Tomáše. Stali se z nich kamarádi. Tomáš ji krmil polévkou a slanými buráky. A z "velrybičky" byla rázem velryba. Jenže se o ní dozvěděl i velký chamtivý rybář. Chtěl díky ní zbohatnout a málem kvůli němu zahynula. Také vědec se o velrybu zajímal. Pomohl Tomášovi Lízinku zachránit. Jak? Přece sladkostmi. Po těch se neroste, ale zmenšuje. Nevěříte? Nevěřte. Vždyť je to jen pohádka.

Mgr. Martina Glazarová

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.