Osmáci v galerii

dscn6226 resizeVe čtvrtek 24. září jsem s kolegyní Danou Maršíkovou, vyučující výtvarné výchovy, a osmou třídou navštívila Galerii města Trutnova.

V rámci odpoledního vyučování žáci absolvovali doprovodný program k výstavě Regenerace, která je společnou a zároveň první výstavou skla a šperků v této galerii. Měli jsme možnost zhlédnout mistrovské sklářské dílo Zdeňka Lhotského, šperkařskou tvorbu Elišky Lhotské a zajímavé konceptuální objekty Ondřeje Viceny.

Program zahrnoval prohlídku právě probíhající výstavy a tvůrčí dílnu – v ní si žáci vyzkoušeli různé techniky vycházející z výstavy (modelování z chleba, hra se světlem, frotáž). Každý se chopil tvůrčího nápadu po svém a fantazie jim opravdu nechyběla…! Ostatně přesvědčit se můžete ve školní fotogalerii.

Velkou pochvalu jsme obdrželi i od pracovnic galerie. Děkujeme. A zase někdy příště!

Mgr. Kateřina Javůrková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.