Get Adobe Flash player

Osmáci v galerii

dscn6226 resizeVe čtvrtek 24. září jsem s kolegyní Danou Maršíkovou, vyučující výtvarné výchovy, a osmou třídou navštívila Galerii města Trutnova.

V rámci odpoledního vyučování žáci absolvovali doprovodný program k výstavě Regenerace, která je společnou a zároveň první výstavou skla a šperků v této galerii. Měli jsme možnost zhlédnout mistrovské sklářské dílo Zdeňka Lhotského, šperkařskou tvorbu Elišky Lhotské a zajímavé konceptuální objekty Ondřeje Viceny.

Program zahrnoval prohlídku právě probíhající výstavy a tvůrčí dílnu – v ní si žáci vyzkoušeli různé techniky vycházející z výstavy (modelování z chleba, hra se světlem, frotáž). Každý se chopil tvůrčího nápadu po svém a fantazie jim opravdu nechyběla…! Ostatně přesvědčit se můžete ve školní fotogalerii.

Velkou pochvalu jsme obdrželi i od pracovnic galerie. Děkujeme. A zase někdy příště!

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.