Drakonalia 2015

p1260277 resizePrvní říjnovou sobotu jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže v pouštění draků. Spolu s námi odjeli do polské Świdnice také žáci dalších trutnovských škol. Draci, které české děti vyrobily, byli moc krásní. Po technické stránce máme ale za polskými kamarády co dohánět. Jejich draci létali o poznání lépe. Kromě plochých čtvercových a hvězdicových jsme viděli i krabicové, jeden měl dokonce tvar plachetnice. Modeláři z místního domu dětí a mládeže obsadili stupně vítězů ve všech kategoriích. Smutní jsme ale být nemuseli. Každý soutěžící obdržel za svoji snahu medaili a diplom. Pak jsme se vydali na prohlídku starobylého centra. Při pohledu z vysoké věže na náměstí jsme měli celou Świdnici jako na dlani. Největší dominantou byla nádherná gotická katedrála. Při procházce městem nás zaujaly také fontány a bronzové sochy. Trochu nám připomněly šelmy před trutnovským Uffem. Po zmrzlinové pauze v cukrárně nás pak už čekala jen cesta domů. Výlet do Polska se vydařil.

Mgr. Martina Glazarová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.