Get Adobe Flash player

Vesmír v páté třídě

p1010718 resizePrvní epochy přírodovědy a vlastivědy se týkaly vesmíru a naší Země. Žáci pracovali s novými knihami, ve kterých vyhledávali doplňující informace, ve výtvarné výchově tvořili vesmírná plavidla a planety. Dozvěděli se jak určujeme zeměpisnou polohu a také jak se díky tomu člověk odvážil do neprobádaných končin Země a jaký to pro nás má dodnes význam. Bez dokonalé orientace bychom nevypluli přes oceán a dobroty jako čokoláda nebo kakao nikdy neochutnali. Brambory zase zachránily mnoho lidí před smrtí hladem. V hodinách českého jazyka jsme si ve čtenářských dílnách přečetli knihu "Jak souhvězdí dostala svá jména". Děti byly velmi zvídavé a společně se těšíme na další objevování krás světa kolem nás.

(fotogalerie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.