Get Adobe Flash player

Vesmír v páté třídě

p1010718 resizePrvní epochy přírodovědy a vlastivědy se týkaly vesmíru a naší Země. Žáci pracovali s novými knihami, ve kterých vyhledávali doplňující informace, ve výtvarné výchově tvořili vesmírná plavidla a planety. Dozvěděli se jak určujeme zeměpisnou polohu a také jak se díky tomu člověk odvážil do neprobádaných končin Země a jaký to pro nás má dodnes význam. Bez dokonalé orientace bychom nevypluli přes oceán a dobroty jako čokoláda nebo kakao nikdy neochutnali. Brambory zase zachránily mnoho lidí před smrtí hladem. V hodinách českého jazyka jsme si ve čtenářských dílnách přečetli knihu "Jak souhvězdí dostala svá jména". Děti byly velmi zvídavé a společně se těšíme na další objevování krás světa kolem nás.

(fotogalerie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.