Get Adobe Flash player

Muzeum Podkrkonoší a PRO FUTURO

dscn6826 resizeVe čtvrtek 15. října nás s devátou třídou a kolegyní Mgr. Petrou Endrychovou čekala exkurze, která sestávala ze dvou částí.

V rámci opakování dějepisného učiva žáci projevili zájem navštívit trutnovské muzeum. Aktuálními výstavami Muzea Podkrkonoší nás provedl Mgr. Ondřej Vašata, děkujeme za vstřícnost a srozumitelný výklad v osobitém podání.

Nejprve jsme zavítali do přízemní části, kde jsme si prohlédli výstavu KARA Trutnov – gigant československého kožešnického průmyslu. Tato expozice přece jen o něco více zaujala dívky, i když kožená bunda s podpisy našich hokejistů zajisté byla zajímavostí již pro každého…

Po krátkém zastavení v prostorách chodeb muzea jsme postoupili výše – směr Prusko-rakouská válka a bitva u Trutnova 1866. Tato výstava nám ve velkém výstavním sále nabídla ke zhlédnutí množství předmětů vztahujících se k danému konfliktu – výzbroj, výstroj bojujících armád, obrazy, fotografie, archeologické nálezy aj. A pokud třeba nevíte, která zbraň mohla být klidně vyhlášena tzv. „šunkou roku“ či jak na tom byli rakouští důstojníci s inteligencí, zeptejte se našich deváťáků…

Z muzea jsme se odebrali do SCT UFFO, a tak se velkým skokem přenesli z historie do žhavé budoucnosti. Stali jsme se aktivními účastníky akce PRO FUTURO – výstava SŠ regionu Krkonoše. Každý se zde mohl vydat směrem, který potřeboval pro ujasnění vlastní životní cesty. Někoho představované studijní či učební obory zaujaly natolik, že o své další cestě má téměř jasno, někdo víceméně tuší, jak se dostane z pro něj už dosti přehledné křižovatky, ale jsou ještě i tací, kteří uvízli a prozatím neví kudy kam. Snad se nám podaří veškeré situace vyřešit a budeme se za pár let potkávat hlavně se spokojenými bývalými žáky… jako tomu bylo během dané akce v letech minulých i letos!

Celá exkurze měla u všech zúčastněných pozitivní ohlas, vydařila se nám a můžeme se tedy těšit v rámci předmětu Volba povolání na další.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.