Get Adobe Flash player

Exkurze do ZPA - 9. třída

dscn6853 resizeNahlédnutí do pracovního procesu…

Ve středu 21. října měli žáci 9. ročníku možnost již naplno okusit nezadržitelně se blížící životní realitu – pracovní proces. Navštívili jsme ZPA Smart Energy a. s., podnik s dlouholetou tradicí v našem městě.

Dozvěděli jsme se, že ZPA je největší český výrobce elektroměrů, hromadného dálkového ovládání a moderních měřících systémů. Společnost sídlí ve východních Čechách v Trutnově, kde koncentruje významnou část svých výrobních kapacit. Další pracoviště a pobočky jsou v Praze, Berlíně, Prištině a Sofii. Na českém trhu zaujímá výsadní postavení. Vedle domácího trhu se však také daří pronikat i na ty zahraniční.

Pan Miroslav Šturma, vedoucí výroby elektropřístrojů, nás provedl výrobními halami, obeznámil nás s výrobou – snažil se žákům vysvětlit, co právě vidí, podal nám základní informace o současné situaci podniku. Trpělivě a srozumitelně odpovídal na naše veškeré dotazy. Děkujeme.

Žáci získali řadu nových informací i podnětů k zamýšlení se nad svou budoucí profesí, vhodností volby dalšího vzdělávání... Důležitý prostor byl též poté věnován sebereflexi, otázce pracovní morálky a volních vlastností mladého jedince.

Dokážu být každý den včas v práci? Vydržím řadu hodin na jednom místě? Zvládnu respektovat stanovená pravidla? A tak dále atd. Už teď se možná mnohým začíná stýskat po školních lavicích.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.