Vzpomínáte na pravěk? - 3. třída

p1260859 resizeKaždý žák, který absolvoval 3. třídu v naší škole, se určitě hned rozvzpomene. Pravěké tábořiště se stanem a ohništěm, oděv z kožešiny, náhrdelník ze zubů … Letos se ve třetí třídě usídlila tlupa BUGABUGA. Kočičí tlapa, Vlčí hlava, Krvavý zub, Rychlý šíp, Ohnivý šíp, Pravěká kost, Velká kebule, Šelma, Ohnivý lovec, Bleskový šíp i Sloní kel se společně učili zákonům tlupy. Zjišťovali, jak si v pravěku obstarat něco k snědku. Ze sběračů se postupně stali lovci. Aby se jim podařilo ulovit mamuta, kreslili jeho podobu na stěny jeskyně, museli si vyrobit loveckou zbraň, tančili rituální tanec a radili se u ohně pomocí posunků a gest. Lov byl samozřejmě úspěšný. Tlupa přestala hladovět.

Mgr. Martina Glazarová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.