Pastevci a zemědělci - 3. třída

p1260940 resizeDalší část epochy prvouky posunula naši tlupu až do období zakládání prvních vesnic. Už se neživíme pouze lovem. Od domácích zvířat získáváme mléko a smetanu. Dokážeme si vyrobit tvaroh, syrovátku, máslo i podmáslí. Poznáváme různé druhy obilí a zkoušíme drtit zrní na mouku. Z mouky pečeme chléb. Ještěže naši vzdálení předkové byli tak šikovní a vynalezli tyhle pochoutky. Mňam!!! Loni jsme navštívili Archeopark ve Všestarech. Teď se nám naše zkušenosti velice hodí.

Mgr. Martina Glazarová