Get Adobe Flash player

Pastevci a zemědělci - 3. třída

p1260940 resizeDalší část epochy prvouky posunula naši tlupu až do období zakládání prvních vesnic. Už se neživíme pouze lovem. Od domácích zvířat získáváme mléko a smetanu. Dokážeme si vyrobit tvaroh, syrovátku, máslo i podmáslí. Poznáváme různé druhy obilí a zkoušíme drtit zrní na mouku. Z mouky pečeme chléb. Ještěže naši vzdálení předkové byli tak šikovní a vynalezli tyhle pochoutky. Mňam!!! Loni jsme navštívili Archeopark ve Všestarech. Teď se nám naše zkušenosti velice hodí.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina GlazarováPOKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU


Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.