Get Adobe Flash player

Pastevci a zemědělci - 3. třída

p1260940 resizeDalší část epochy prvouky posunula naši tlupu až do období zakládání prvních vesnic. Už se neživíme pouze lovem. Od domácích zvířat získáváme mléko a smetanu. Dokážeme si vyrobit tvaroh, syrovátku, máslo i podmáslí. Poznáváme různé druhy obilí a zkoušíme drtit zrní na mouku. Z mouky pečeme chléb. Ještěže naši vzdálení předkové byli tak šikovní a vynalezli tyhle pochoutky. Mňam!!! Loni jsme navštívili Archeopark ve Všestarech. Teď se nám naše zkušenosti velice hodí.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.