Den Země - 1. stupeň

Blíží se významný svátek - Den Země. My jsme ho oslavili napřed. Vypravili jsme se do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Počasí nám přálo a my jsme se tu hned pustili do práce. Upravili jsme cestičky kolem zahrady a některé i uvnitř. Všichni naši píli a odvedené dílo chválili. Vydatně jsme se posilnili a potom nás pracovníci ZOO prováděli kolem zvířat a vyprávěli o jejich zvycích a způsobu života. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Víte, že nejobávanějším a nejlepším lovcem v přírodě není lev, ale tygr? Víte, že sloni v ZOO ve Dvoře Králové umí hrát na harmoniku? Víte, že žirafa spí pouze 45 minut denně a to ještě po chvilkách? Víte, že okapi je příbuzná žirafy? My už to víme a ještě mnoho dalšího. Nakonec jsme si udělali radost nakoupením dárků a utracením kapesného. Byl to úžasný den!

Mgr. Jana Sávová