Get Adobe Flash player

DON QUIJOTE DE LA ANCHA V UFFU

Ve čtvrtek 26. dubna jsem vyrazila s osmou třídou a kolegyní Janou Matějkovou na didaktickou klaunikyádu do společenského centra UFFO.  

    Divadlo Klauniky Brno se svérázným způsobem vrhlo na román Miguela Cervantese Saavedry a zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy. Jde o představení, kterému nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace a ve kterém je zřejmý i rukopis režijního vedení Boleslava Polívky.

     V kostýmech Dona Quijota a Sancho Panzy před mladé diváky předstoupili 2,38 m vysoký profesor španělského jazyka a literatury a stodvacetikilogramová Ancha pracující jako vychovatelka na kominickém internátě ve Šlapanicích. Se skupinou španělštinářů se ujali nelehkého úkolu - co nejlépe ztvárnit příběh důmyslného rytíře Dona Quijota.

A co na to samotní osmáci...

Představení na nás zapůsobilo vtipně.

Mohli jsme si zahrát ve vystoupení.

Také tam byli směšní herci, dvě hlavní postavy - "tlustá Anča" a "starý vysoký profesor".

Do hry se zapojili někteří žáci i učitelé - např. byli vybráni a vystoupili Anička jako "Talentovaná", Jindřiška jako "Naušničková", Andrea jako "Stříbrná", Jirka jako "Kapučíno", p. učitelka Javůrková jako "Opťáčková" (pozn. jména postavám okamžitě vymýšlel starý profesor španělštiny).

Představení se velmi povedlo.

Osmá třída a Mgr. K. Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.