Get Adobe Flash player

Čarodějnice ve škole

cimg4859 resizeV posledním dubnovém pátku proběhla v naší škole oslava filipojakubské noci, uspořádali jsme pro žáky Den čarodějnic. Tradice je třeba dodržovat, proto i naše školní oslavy probíhaly poměrně tradičně.

     Dle zvyku se organizačního zajištění chopili nejstarší žáci (8. a 9. třída) s jejich třídními učitelkami (A. Stejskalová, K. Javůrková). Během pozdního pátečního odpoledne a v podvečer probíhaly různorodé soutěže s čarodějnickou dovednostní a sportovní tematikou, během nichž si všichni zúčastnění prověřovali nejen svou šikovnost a obratnost, ale také třeba i odvahu, neboť si vůbec nemohli být jisti, zdali je nepřekvapí nějaká čarodějnice, strašidlo či jiná ohavná příšera... A že se jich tu potulovalo.

     Večer nechyběl ani oheň, ani oblíbený lampionový průvod Voletinami, ani nechyběla ještě oblíbenější a s napětím očekávaná stezka odvahy a ani jsme nevynechali nejoblíbenější přenocování ve škole.

     Celá akce se velice podařila, úžasně přálo počasí, děti odcházely v sobotu ráno domů spokojeny, i když unavené...

     Poděkování patří všem, kteří se na Dnu čarodějnic podíleli, žákům i vyučujícím. Děkujeme za ochotnou spolupráci.

Za organizátorky akce Mgr. K. Javůrková

Článek o "Čarodějnicích" nám napsal i žák 8. třídy Petr Paluska:
Dne 27. 04. 2012 se ve škole v 18:00 hod. konala akce "Čarodejnice". Nejprve děti závodily a sbíraly body v různých soutěžích, které připravila 8. a 9. třída. Za určitý počet bodů děti dostaly ceny a odměny. Po soutěžích následovalo opékání vuřtů u táborového ohně. Následně se děti připravily na lampionový průvod a zapalovaly svíčku do svých lampionů. Mezitím, co se děti z 1. stupně odebraly na lampionový průvod, začali žáci z 2. stupně připravovat stezku odvahy. Škola se rázem proměnila v temný strašidelný dům a žáci se převlékli za hrůzostrašné bubáky. Když se děti vrátily z průvodu, ve škole už na ně byli připraveni strašidláci, a čekali až přijdou nějací odvážlivci. Někdo se bubáků nebál, někdo měl přímo hrůzu. Nakonec ale stezku odvahy přešli všichni. Následovně se děti přesunovaly do svých tříd a šly se koukat na film. Po skončení filmu se všichni ponořili do říše spánku. Ráno se probudili, sbalili si svoje věci a odešli domů. Spaní ve škole se všem líbilo.

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.