Už ho nesou!

cimg4974 resizeObčanské sdružení Trutnov - město draka si dovolilo oslovit trutnovské školy s výzvou k účasti na výtvarné akci, která vyvrcholila veřejnou prezentací výsledků v sobotu 5. května 2012 na Krakonošově náměstí během slavností "Už ho nesou!".

Námětem výtvarné akce bylo procesí popsané ve středověkých pověstech o založení Trutnova a okolních šedesáti obcí. Naše škola si vybrala postavy hudebníků a děti se mohly pustit do práce! Žáci z osmé a deváté třídy vyrobili a omalovali sádrové masky, které posloužily jako obličeje na připravované figuríny, podíleli se také na tvorbě nástrojů, děti ze sedmé třídy dodaly oblečení, šesťáci vyrobili pro hudebníky sádrové ruce a páťáci krásné středověké boty z kašírované hmoty. Pak zbývalo pouze pár hodin malování, lepení a drátování a postavy byly na světě. Vytvořila se tak řada plošných figur v životní velikosti z kartonu a papíru, které evokovaly středověký průvod popsaný v textu pověstí. Všechny vyrobené postavy byly nainstalovány po obvodu náměstí. A ty naše měly opravdu úspěch! V průběhu dne proběhlo losování a vybrané třídní kolektivy obdržely odměnu. Naše děti získaly speciální cenu občanského sdružení Trutnov - město draka za výborné výtvarné ztvárnění. Tak hodně tvůrčí inspirace a chuti do další práce!

Mgr. Jana Matějková

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.