Lyžařský výcvik – Horní Malá Úpa

p1220019 resize4. – 10. 1. 2016

I když nám počasí letos opět moc nepřálo, na lyžařský výcvik jsme přeci jen odjeli. Fotky ukazují krásně zasněženou krajinu, ale byl to jen slabý poprašek nebo námraza.

(foto - Krajina)

Společnými silami se nám podařilo najít bílý plácek za sportovní halou, kde jsme se pustili do trénování či zdokonalování běžeckého stylu, akrobatických cvičení a soutěžení ve družstvech.

(foto – Výcvik u haly)

Vydali jsme se také do běžecké stopy, kde nás v pátek čekaly závody. Vyzkoušeli jsme stoupání i sjezd, běh střídavý i soupaž. Zpestřením bylo taneční vystoupení ve dvojicích.

(foto – Ve stopě)

Páteční dopoledne bylo vyvrcholením našeho celotýdenního výcviku – konaly se běžecké závody ve stopě. Každý se snažil dle svých sil a schopností a snahou všech bylo samozřejmě vyhrát!

(foto – Závody)

Večery jsme trávili při společenských hrách, přednáškách o správné lyžařské výzbroji i výstroji, teorii o mazání lyží, filmu o nástrahách hor... Nechybělo ani vyhlašování výsledků soutěží, které během dne proběhly.

(foto – Na chatě)

Ve středu odpoledne jsme podnikli výlet do Aquacentra v Janských Lázních. Sice jsme museli ze Svobody nad Úpou dojít pěšky, ale pobyt v bazénu, vířivce i sauně nám to bohatě vynahradil.

(foto – Výlet)

Krásný začátek nového roku 2016 je za námi! Těšíme se na další zimy se snad lepším počasím a možností odjet na bezva týden na horách, kde své spolužáky i učitele poznám úplně jinak!

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.