Get Adobe Flash player

O fazoli, která vyrostla

Při prvouce jsme provedli zajímavý dlouhodobý pokus. Chtěli jsme vědět, co je třeba k tomu, aby ze semínka vyrostla rostlina. Náš experiment začal na jaře. Do třech nádob jsme zasadili semena fazole. Jednu jsme nezalili, druhou jsme zakryli, jen ta poslední dostala všechno, co potřebuje: půdu se živinami, vodu, vzduch, sluneční světlo a teplo. Však se jí také dařilo. Nejprve zapustila kořínky, pak vyrašil stonek a listy. Nestačili jsme se divit, kolik centimetrů každý den povyrostla. Za nějaký čas rozkvetla krásnými červenými květy. Jen lusků s fazolkami jsme se nedočkali. Moc jsme ji přelili a to rostlinkám nesvědčí.

Mgr. Martina Glazarová

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.