Get Adobe Flash player

O fazoli, která vyrostla

Při prvouce jsme provedli zajímavý dlouhodobý pokus. Chtěli jsme vědět, co je třeba k tomu, aby ze semínka vyrostla rostlina. Náš experiment začal na jaře. Do třech nádob jsme zasadili semena fazole. Jednu jsme nezalili, druhou jsme zakryli, jen ta poslední dostala všechno, co potřebuje: půdu se živinami, vodu, vzduch, sluneční světlo a teplo. Však se jí také dařilo. Nejprve zapustila kořínky, pak vyrašil stonek a listy. Nestačili jsme se divit, kolik centimetrů každý den povyrostla. Za nějaký čas rozkvetla krásnými červenými květy. Jen lusků s fazolkami jsme se nedočkali. Moc jsme ji přelili a to rostlinkám nesvědčí.

Mgr. Martina GlazarováPOKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU


Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.