Karneval

cimg0264 resizeMasopust, a zvláště několik posledních dní tohoto období, byl pro lidi v minulosti oficiálním svátkem hodování, během kterého bylo třeba se dosyta najíst. Pak následoval dlouhý čtyřicetidenní půst. V době masopustu se na královském dvoře konaly hostiny, ve městech tancovačky, na vesnici vepřové hody. V naší škole jsme ho tradičně oslavili školním karnevalem. Z tělocvičny se na chvíli stal taneční sál, ve kterém kromě tance probíhaly nejrůznější soutěže. Páťáci se chopili organizace a předvedli mladším spolužákům, jak se pochovávala basa. Vrcholem celého dopoledne byla soutěž o nejlepší masku.

Mgr. Květa Hetflejšová