Get Adobe Flash player

Jak se žije u Bohatých nebo u Lazarových ... ?

Jsou Bohatí opravdu bohatí nebo Lazarovi trpí řadou chorob? To prozatím v deváté třídě nevíme. Odpovědi by nám měl přinést předmět Finanční a ekonomická gramotnost v propojení s předmětem Volba povolání.

    Při vyučovacích hodinách 15. 5. se žáci obeznámili s fiktivními rodinami, nalosovali si role, které v nich budou plnit, sami sebe důkladně poznávali a s chutí se pustili do podrobného zkoumání vlastní rodinné situace. Mezi důležitá zjištění například patřily majetkové poměry, rodinné příjmy, zájmy, koníčky aj. Seznámili se s podstatným pojmem hrubé a čisté mzdy, neboť v brzké době je čeká sestavování rodinného rozpočtu, zdali se jim podaří tzv. vyžít, co jejich příjmy ve srovnání s výdaji atd. Zvládnou hospodařit v rodinném domku či poplatit hypotéky, spoření nebo zbudou jim finance na řadu koníčků jejich dětí anebo třeba na žrádlo pro psa? Budou mít na dovolenou? Vyplní si alespoň některé své touhy a přání, které dnes mohli vyslovit (a samozřejmě též museli zapsat)? 

    Řadu splnění úkolů a zjištění odpovědí na postupně pokládané otázky máme před sebou, jedná se o dlouhodobější projekt. K dnešní práci přistoupili žáci zodpovědně a se zaujetím. Myslím, že již samotná jména rodin zdárně vymysleli a také se jim dařilo nápaditě zpracovat úvodní informace k rodinám na pracovní plochy. Jen bude ještě třeba nějakých dodělávek...

Mgr. K. Javůrková a Mgr. J. Fendrychová
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.