Vlastivěda - 5. třída

p1020233 resizePříští rok nás čeká úplně nový předmět-dějepis. Abychom na něj byli dobře připravení, věnovali jsme se čtrnáct dní intenzivně poznávání historie naší vlasti. Z loňského roku jsme si zopakovali několik starých českých pověstí, a pak už jsme se ponořili do doby knížat a králů. Do sádry jsme odlévali podobu Sokolníka z Velkomoravské říše, poslouchali jsme staroslověnštinu i husitský chorál, psali jsme gotickým písmem, oblékali se do kostýmů. Protože je v naší třídě většina kluků, zajímala je druhá světová válka s moderními zbraněmi a stavebnice bitevní lodě.

Mgr. Květa Hetflejšová

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.