Vlastivěda - 5. třída

p1020233 resizePříští rok nás čeká úplně nový předmět-dějepis. Abychom na něj byli dobře připravení, věnovali jsme se čtrnáct dní intenzivně poznávání historie naší vlasti. Z loňského roku jsme si zopakovali několik starých českých pověstí, a pak už jsme se ponořili do doby knížat a králů. Do sádry jsme odlévali podobu Sokolníka z Velkomoravské říše, poslouchali jsme staroslověnštinu i husitský chorál, psali jsme gotickým písmem, oblékali se do kostýmů. Protože je v naší třídě většina kluků, zajímala je druhá světová válka s moderními zbraněmi a stavebnice bitevní lodě.

Mgr. Květa Hetflejšová