Pasování na čtenáře

Dnešním dnem jsme mezi sebou přivítali několik nových čtenářů. Prvňáčci už totiž znají téměř všechna písmenka, a tak měli písmenkové víle a královně písmenkového království dokázat, že mohou být pasováni na čtenáře. Čekalo na ně několik nelehkých úkolů. Poznávali písmena, četli ze své oblíbené knížky, skládali rozstříhané obrázky z pohádek, předvedli, že umí číst s porozuměním i neznámý text. Jen Večerníček je asi trochu smutný, protože postavy z jeho pohádek se dětem trochu popletly. Nakonec děti slíbily, že s knížkami budou vždy zacházet správně a budou se řídit heslem "Kniha - závislost na celý život."

Mgr. Květa Hetflejšová