Get Adobe Flash player

Profesní orientace žáků 8., 9. ročníku

dscn9625 resizeVe třetím únorovém popoledni jsme vyrazili navštívit Střední průmyslovou školu v Trutnově. Zavítali jsme do jejího areálu v Mladých Bukách, kde probíhá praktické vyučování.

Žáci devátého ročníku své rozhodování o dalším vzdělávání již pomalu ukončují, pro osmáky začíná být jejich zamýšlení se nad další životní cestou poměrně aktuální.

Děkujeme panu Janu Kafkovi, zástupci ředitele pro praktické vyučování v Mladých Bukách, a panu Radovanu Šreiberovi, učiteli odborného výcviku, kteří se nám během exkurze věnovali a střední školu nám více přiblížili.

Dozvěděli jsme se například, že vzdělávací nabídka zahrnuje čtyřleté obory zakončené maturitní zkouškou, tříleté obory pro získání výučního listu a dvouleté denní nástavbové studium pro získání maturitního vysvědčení pro absolventy učebních oborů. K charakteristickým rysům školy patří spolupráce s rozhodujícími zaměstnavateli regionu. Žáci vyšších ročníků procházejí praktickým vyučováním též na pracovištích spolupracujících firem regionu.

Prostory mladobucké školní budovy jsme opouštěli nabyti novými poznatky a vraceli se odpoledním autobusem zpět do Trutnova – někteří možná i zase o kousek blíž ke svému závěrečnému rozhodnutí…

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.