Get Adobe Flash player

Profesní orientace žáků 8., 9. ročníku

dscn9625 resizeVe třetím únorovém popoledni jsme vyrazili navštívit Střední průmyslovou školu v Trutnově. Zavítali jsme do jejího areálu v Mladých Bukách, kde probíhá praktické vyučování.

Žáci devátého ročníku své rozhodování o dalším vzdělávání již pomalu ukončují, pro osmáky začíná být jejich zamýšlení se nad další životní cestou poměrně aktuální.

Děkujeme panu Janu Kafkovi, zástupci ředitele pro praktické vyučování v Mladých Bukách, a panu Radovanu Šreiberovi, učiteli odborného výcviku, kteří se nám během exkurze věnovali a střední školu nám více přiblížili.

Dozvěděli jsme se například, že vzdělávací nabídka zahrnuje čtyřleté obory zakončené maturitní zkouškou, tříleté obory pro získání výučního listu a dvouleté denní nástavbové studium pro získání maturitního vysvědčení pro absolventy učebních oborů. K charakteristickým rysům školy patří spolupráce s rozhodujícími zaměstnavateli regionu. Žáci vyšších ročníků procházejí praktickým vyučováním též na pracovištích spolupracujících firem regionu.

Prostory mladobucké školní budovy jsme opouštěli nabyti novými poznatky a vraceli se odpoledním autobusem zpět do Trutnova – někteří možná i zase o kousek blíž ke svému závěrečnému rozhodnutí…

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.