Get Adobe Flash player

Okresní soud v Trutnově

dscn0051 resizeNa „Škaredou středu“ (23. 3.) jsem s žáky devátého ročníku a jejich třídní učitelkou, Mgr. Petrou Endrychovou, podnikla zajímavou vzdělávací exkurzi. Navštívili jsme Okresní soud v Trutnově, kde jsme měli možnost nahlédnout do jedné z jednacích síní a zúčastnit se jednání v trestním řízení vedeném JUDr. Vladimírem Řezníčkem. Velice děkujeme.

Pro všechny z nás to byl velmi přínosný a nevšední zážitek, o kterém jsme poté společně podiskutovali. Z některých ohlasů cituji níže.

Cestu zpět do školy jsme si zpříjemnili procházkou přes Krakonošovo náměstí, kde zrovna probíhaly velikonoční trhy. Došlo tedy i na oslavy jara a připomenutí si velikonočních tradic během Svatého (Pašijového) týdne.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Z žákovských ohlasů…

U soudu jsem byla nervózní, bylo tam cítit takové napětí a nervozita u všech spolužáků. Ten obžalovaný mi přišel, že mu to je všechno jedno. Bylo to tam velmi zajímavé a pan soudce mně přišel přísný, ale usměvavý a na nás byl velice milý. Snažil se nám dostatečně všechno vysvětlit. Akorát mě mrzí, že jsme neslyšeli rozsudek, ale pan soudce říkal, že nám může dát vědět, jak případ dopadl. Jinak se mi tam líbilo v tom smyslu, že to bylo poučné.
(Kristýna Brunátová)

V soudní síni byly mé pocity poněkud smíšené. Byl jsem nervózní, když jsem nemohl projít bránou s alarmem. Poté už jsem se cítil o něco lépe. Měl jsem původně jiné představy o tom, jak to v soudní síni probíhá.
(Zdeněk Daněk)

Dnes na soudě jsem se cítila v nepokoji, jednalo se tam o tom, že pan C. usedl za volant, i když to měl zakázané. Z toho mi plyne ponaučení, že nerespektovat zákony je špatné, střídal se u mě strach a nervozita. Jsem ráda, že jsem se tam mohla podívat, ale nechtěla bych k soudu přijít jako obžalovaný nebo jako svědek. Exkurze se mi líbila.
(Barbora Kopecká)

Ráno jsme navštívili Okresní soud v Trutnově. Můj osobní pocit byl takový celkově divný. Měla jsem docela trému. A překvapila mě reakce obviněného, přišlo mi, že ho jeho obvinění příliš netrápí. U soudu se mně ale líbilo, byl to hezký, i když trochu podivný zážitek. Jsem ráda, že se nám tato možnost na exkurzi naskytla.
(Klára Röselová)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.