Get Adobe Flash player

Středeční setkání se Svěrákem

dscn0484 resizeVe středu 30. března se v naší škole uskutečnila akce věnovaná významnému životnímu jubileu Zdeňka Svěráka (narozen 28. 3. 1936). Žáci byli rozděleni dle věku do tří kategorií a dle toho jim byla přizpůsobena náplň pracovních dílen.

S kolegyní Jitkou Fendrychovou jsme si připravily jedno ze stanovišť pro nejstarší žáky. Postupně k nám tedy zavítali žáci ze sedmého, devátého a osmého ročníku. Seznámili se u nás se základními životopisnými údaji jubilanta, poznali ho jako češtináře, se kterým si zkusili (prostřednictvím televizní obrazovky) napsat kousek diktátu o Karlštejně… a přistupovali k dané činnosti vskutku odpovědně.

Hlavní náplní však bylo u nás poznat Zdeňka Svěráka jako filmového scenáristu a seznámit se s jeho stěžejní tvorbou. Z celé řady známých děl se naše ukázky a úkoly směřovaly k Obecné škole (1991), Koljovi (1996), Tmavomodrému světu (2001). Žáci vše sledovali a plnili se zaujetím a společně jsme si užili s panem Svěrákem (pozn. i jeho synem Janem díky společné filmové tvorbě) příjemné chvíle.

Tak všechno nejlepší a spoustu tvůrčí energie!

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.