Get Adobe Flash player

Bezpečně do školy - 1. stupeň

cimg0532 resizePravidla bezpečného chování na ulici si ve škole opakujeme velmi často. Někteří žáci je, bohužel, ne vždy dodržují. Proto jsme pozvali do školy zástupce Městské policie Trutnov. V krátkých filmových ukázkách nám přiblížili, co se může stát, když nebudeme v silničním provozu pozorní a opatrní. Dozvěděli jsme se, jaké jsou nejčastější příčiny nehod, které způsobí děti. Připomněli jsme si nedávné nesprávné chování žáků u železničního přejezdu. Policisté zdůraznili i další riskantní situace, které nás mohou potkat. Besedovali jsme o tom, co dělat, když najdeme nebezpečné předměty, například injekční stříkačku. Byli jsme varováni před vstupem do zdánlivě opuštěných budov.

Během besedy jsme se snažili pohotově odpovídat na otázky policistů. Také oni nám zodpověděli řadu našich dotazů. Dostali jsme velkou pochvalu za znalost telefonních čísel tísňového volání. Na závěr nám policisté předvedli svou ochrannou výstroj a výzbroj. Kdo by odolal možnosti obléci si neprůstřelnou vestu, vzít do ruky želízka, obušek nebo se dotknout služební zbraně. Nejeden z chlapců rázem zatoužil stát se policistou.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.