Get Adobe Flash player

Beseda o bitvě u Trutnova – 4. třída

cimg0638 resizeJednou ze zajímavých etap vlastivědy ve 4. ročníku je etapa nazvaná Staré pověsti a báje. Děti poznávají dávnou minulost našeho kraje a zejména historii Trutnova.

K poměrně „mladým dějinám“ Trutnova patří i významná bitva, která se odehrála 27. 6. 1866 a byla jednou z výrazných v prusko - rakouské válce.

Právě o tomto tématu nám přišel vyprávět pan Jiří Bucek, člen Klubu vojenské historie Trutnov, zabývající se již řadu let nejen rakousko - pruskými dějinami. S velkým zaujetím nám vylíčil červnový den trutnovské bitvy i další události z nedalekého okolí, přinesl nám ukázat dobové dokumenty, výstroj i výzbroj. Povídání bylo velmi zajímavé, poučné a pro mnohé z nás překvapivé.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.