Get Adobe Flash player

Válka prusko-rakouská

dscn1395 resizeV letošním roce se připomíná 150. výročí rozhodující bitvy roku 1866. Město Trutnov v této válce též sehrálo významnou úlohu a životy Trutnovanů byly tímto konfliktem poznamenány. Na řadě míst se dodnes můžeme setkávat s připomenutím těchto válečných událostí.

Bylo nám tedy potěšením v pátek 29. 4. 2016 přivítat pana Jiřího Bucka (člen Klubu vojenské historie Trutnov) a paní Dagmar Buckovou, kteří se nám snažili dané téma přiblížit a co nejnázorněji osvětlit. Velice děkujeme!

Akce se konala pro zájemce ze sedmé a osmé třídy, kteří se již historií 19. století zabývají či ji mají v příštím školním roce před sebou. Žáci pozorně naslouchali a těšili se, až si opravdu zblízka „prohlédnou“ veškeré dobové ukázky…

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.