Válka prusko-rakouská

dscn1395 resizeV letošním roce se připomíná 150. výročí rozhodující bitvy roku 1866. Město Trutnov v této válce též sehrálo významnou úlohu a životy Trutnovanů byly tímto konfliktem poznamenány. Na řadě míst se dodnes můžeme setkávat s připomenutím těchto válečných událostí.

Bylo nám tedy potěšením v pátek 29. 4. 2016 přivítat pana Jiřího Bucka (člen Klubu vojenské historie Trutnov) a paní Dagmar Buckovou, kteří se nám snažili dané téma přiblížit a co nejnázorněji osvětlit. Velice děkujeme!

Akce se konala pro zájemce ze sedmé a osmé třídy, kteří se již historií 19. století zabývají či ji mají v příštím školním roce před sebou. Žáci pozorně naslouchali a těšili se, až si opravdu zblízka „prohlédnou“ veškeré dobové ukázky…

Mgr. Kateřina Javůrková

POKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU

Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.