Get Adobe Flash player

Vlastivědná vycházka po Trutnovu - 4. třída

cimg0892 resizePři hodinách vlastivědy jsme poznávali historii našeho města. Nabyté vědomosti jsme zúročili ve středu 11. dubna při exkurzi po trutnovských památkách. Putování jsme zahájili v Dračí uličce, prohlédli si u Nové radnice městskou vlajku, tiše nakoukli do kostela. Navštívili jsme archiv, kde nám pan ředitel Rejl ukázal Hüttlovu kroniku a další písemnosti. Naší pozornosti neunikly ani podzemní gotické hradby pod muzeem a samozřejmě erb Švábeniců umístěný před vchodem do restaurace Pod hradem. Na Krakonošově náměstí jsme se zdrželi poměrně dlouho – nasvačili jsme se, ale zejména obdivovali řadu zajímavostí, které se tu nacházejí. Kolem zbytků hradeb v ulici Na Struze jsme došli až do parku, kde jsme objevili bájného draka a památník Uffo Horna. Naše kroky vedly i k Jánské kapli a na vrch Šibeník. Schody až na samý vrchol mohyly generále Gablenze jsme bohužel nevyšlapali, ale i tak nás místo zaujalo. Během sluncem prozářeného dne jsme si zopakovali vše, co jsme se ve škole naučili. A že toho nebylo málo!

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Z některých ohlasů žáků čtvrté třídy:

Marek S.: Zaujalo mě, kolik hradeb máme v Trutnově.
Dominik H.: Nejvíc mě zaujala kronika v archivu.
Daniel J.: Líbilo se mi, jak jsme šli na Janskou kapli.
Daniel M.: Líbil se mi výhled na Trutnov.
David P.: Procházka po památkách Trutnova byla pro mne velice poučná.
Ondra B.: Zaujalo mě trutnovské náměstí.
Pavel N.: Mě zaujala městská kašna.
Míša R.: Líbilo se mi v archivu, kde jsme viděli staré kroniky.

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.