Get Adobe Flash player

Středověk v sedmé třídě

dscn1474 resizeDějepisné učivo sedmého ročníku je významnými obdobími českých dějin (a nejen těch…) vskutku nadité. Je tedy potěšitelné, že v 7. A i v 7. B se sešli žáci, z nichž většinu dějepis hodně baví.

V minulých výukových epochách jsme se právě seznamovali s obdobím vrcholného středověku, s dobou lucemburskou, jež je letos hojně připomínána a oslavována. Máme však za sebou též středověk pozdní a již nahlížíme do dějin raného novověku

Všichni sedmáci pracovali velmi aktivně, historickými tématy i materiály byli zaujati, s chutí plnili různorodé činnosti – ať vědomostní kvízy či zábavné hry. Projektové dny prověří, kolik vědomostí se jim uložilo do paměti a zdali budou přece jen trochu ve výhodě.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.