Get Adobe Flash player

Dům Pod Jasanem - 3. třída

p1270854 resizeNa tenhle den se třeťáci moc těšili. Vypravili se na návštěvu ke spolužačce Marušce Poliakové. A nebyla to jen tak obyčejná návštěva. Maruška totiž bydlí v Domě Pod Jasanem. Čekala nás tedy prohlídka tkalcovského muzea. Nejdříve jsme si pohráli na zahradě. Pak už nás Maruščina usměvavá maminka provedla zrekonstruovaným muzeem. Vypravovala nám, jak se dříve v Podkrkonoší zpracovával len. Zjišťovala, co vše si pamatujeme z učiva prvouky. A nejen to, dovolila nám vyzkoušet vystavené trdlice, potěrák, vochlice, kolovrátek, tkalcovský stav, mandl i šicí stroj. Každý z nás si vytvořil svůj lněný provázek pro štěstí a ozdobil ho korálkem. V muzeu byla vystavena také spousta dalších předmětů, které jste dříve mohli vidět ve starých chalupách i stodolách. Nechybělo ani krásné loutkové divadélko a kufr plný hraček. Není divu, že se nám zpátky do školy vůbec nechtělo.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina GlazarováPOKYNY K ZÁJEZDU DO LEGOLANDU


Sraz k odjezdu je 19. 6. (tedy v noci z neděle na pondělí) v 0.45 hodin na VLAKOVÉM nádraží v Trutnově.
S sebou je třeba jídlo a pití na celý den, pohodlné oblečení a obuv.
Do autobusu doporučujeme polštářek, popřípadě deku.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.