Get Adobe Flash player

Dům Pod Jasanem - 3. třída

p1270854 resizeNa tenhle den se třeťáci moc těšili. Vypravili se na návštěvu ke spolužačce Marušce Poliakové. A nebyla to jen tak obyčejná návštěva. Maruška totiž bydlí v Domě Pod Jasanem. Čekala nás tedy prohlídka tkalcovského muzea. Nejdříve jsme si pohráli na zahradě. Pak už nás Maruščina usměvavá maminka provedla zrekonstruovaným muzeem. Vypravovala nám, jak se dříve v Podkrkonoší zpracovával len. Zjišťovala, co vše si pamatujeme z učiva prvouky. A nejen to, dovolila nám vyzkoušet vystavené trdlice, potěrák, vochlice, kolovrátek, tkalcovský stav, mandl i šicí stroj. Každý z nás si vytvořil svůj lněný provázek pro štěstí a ozdobil ho korálkem. V muzeu byla vystavena také spousta dalších předmětů, které jste dříve mohli vidět ve starých chalupách i stodolách. Nechybělo ani krásné loutkové divadélko a kufr plný hraček. Není divu, že se nám zpátky do školy vůbec nechtělo.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.