Česká lesnická akademie Trutnov

p1220697 resizeVe čtvrtek 9. 6. čekal žáky 1., 2., 3., 5. a 6. třídy zajímavý projekt „Putování lesem“. Připravili ho pro nás studenti České lesnické akademie Trutnov. Nejdříve jsme si prohlédli školu. Mají tu nejen spoustu vitrín s exponáty zvířat a lovecké trofeje na stěnách, ale také hlavu jelena s křížem mezi parohy, znak patrona všech lovců a myslivců, svatého Huberta. V městském parku vedle školy jsme zahájili naše putování po 8 lesních stanovištích. Tam jsme soutěžili v poznávání stromů a keřů, listů a plodů, zvířecích stop a lebek i lesních škůdců. Sázeli jsme stromky, stloukali hnízdní budky, stříleli ze vzduchovky na terč – divoké prase. Seznámili jsme se s možnostmi ochrany lesa a s tím, jak probíhá těžba dřeva i jeho další zpracování. Nakonec jsme navštívili domek včelařů. Všechno nás moc zajímalo… Naše otázky neměly konce… Studenti 3. A, kteří pro nás akci připravili, si zaslouží velkou pochvalu. Na naše všetečné dotazy trpělivě odpovídali. Díky nim známe zase o trochu víc naši krásnou přírodu. Děkujeme.

Mgr. Martina Glazarová

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.