Get Adobe Flash player

Vlastivědná exkurze do okolí školy - 6. třída

dscn6439 resizeV pátek 2. září jsme vyrazili, my šesťáci, s paní učitelkou J. Čanigovou a K. Javůrkovou na vlastivědnou exkurzi do okolí školy. Jejím cílem bylo poznat se s novými učiteli a také vyzkoušet si přírodovědné a vlastivědné znalosti při plnění nejrůznějších úkolů.

Po rozdělení do skupin nás čekala první aktivita hned na školní zahradě. Ze slov v obálce jsme skládali věty. Dozvěděli jsme se, že Voletiny založil v roce 1007 pan Valentin Voltava. Na další zastávce jsme poznávali rostliny, známé byliny a stromy. Posilněni svačinou jsme doputovali až pod zříceninu hradu Rechenburku. V dalším úkolu jsme vyluštili podrobnosti právě o něm. Mezi nejhezčí zastávky patřila Rolandova vyhlídka. Opekli jsme si tu špekáčky, nakreslili naši představu hradu a pokračovali v cestě. Zastavení u chaty Webrovky přineslo poslední úkol - výpočet letopočtu, kdy byla budova postavena a poté hurá ke škole.

Celý den se opravdu vydařil, počasí nám přálo a my si odnesli spoustu zážitků i nových informací.

(fotogalerie zde)

Mgr. J. Čanigová a Mgr. K. Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.